درین روز ها وضعیت وطن ما بس وخیم و بحران زاست ، مردم سه گزینه را باید انتخاب کنن .
۱- منتظر مرگ 
آنچه که کتاب مسلمین می گوید :
[] إِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لاَیستَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلاَ یسْتَقْدِمُونَ .
هر امتی را أجلی [ مهلت و سرآمدی ] است ؛ پس هنگامی که أجل‌شان سر رسید ، نه [می‌توانند] لحظه‌ای به تاخیر اندازند و نه پیشی گیرند .
به استناد این آیه و فرموده ملا اشرف غنی : ( آزمون الهی )؟! ، که این آزمون را انجامی نیست ، پس داد و بیداد ، شکوه و شکایت از مجاهد ، داعش ، طالب و ناتو که هر کدام به نوبه خود انسانها را می کُشند ، نا صواب است ، صبر داشته باش تا کشته شوی ، زیرا در جغرافیایی به نام افغان ستان زنده گی یعنی مرگ .
۲- منتظر داعش 
[] همینکه طالبان زیر نام صلح فرمایشی و مرموز وارد شوند ، داعش علناً پایگاه های خود را برای آماده گی یک جنگ طویل المدت مستحکمتر می سازد ، درین جاست که حزب اسلامی حکمتیار ، طالبان ، گروه حقانی و جوانان بیکار با آنها بیعت و سر آغاز یک فاجعه خونین جبران نا پذیر با سر بریدن ، زنده سوزاندن ، وحشت ، بربریت ، جهادالنکاح ، پشمالو شدن ، شلاق خوردن ، ویران سازی در وطن مظلوم ما حتمی است .
۳- همبستگی ملی
[] همبستگی صادقانه ، پشت کردن به اوامر ملا ها و کنار گذاشتن همه اختلافات مذهبی و قومی ، که هیچ مبنای انسانی ندارد ، ضامن پیروزی ما بر آنچه مصیب های که بر شمردیم می باشد .
عقل حکم می کند ، تا برای حفظ آزادی و نوامیس ملی ، جبهات جدیدی را به منظور نابودی طالب و داعش به پشتیبانی ارتش ملی خود ، در سر تا سر کشور به راه بیندازیم ، تا امریکا ، اسراییل ، سعودی ، انگلیس و پاکستان بدانند که ، ملت ما خواهان امارت این قشر وحشی نیستن و روی لابی های که آنها را فرشته نجات و ۹۹ در صد مردم را طرفدار شان به مقامات خود وانمود کرده اند ، سیاه شود .
دنیای متمدن باید آگاه باشند که ، اگر مردم افغانستان طرفدار طالب باشند ، پس طالبان می توانند مردانه وار و بدون هراس شامل انتخابات ریاست جمهوری شوند ، تا کشتار و هراس افگنی و وحشیگری .
بدبختی ما در خموشی و دیر فهمی ماست ، بسیار دیر فهمیدیم که جهاد افغانستان به نفع بیگانگان تمام شد ، بسیار دیر خواهیم فهمید که صلح با طالبان ، منصرف شدن از مقام انسانیت و تجزیه کشور را به دنبال خواهد داشت .
شاید تعداد کمی از عساکر امریکایی تاکتیکی خارج شوند ، اما ؛ بعد چند سال ویرانی ، دربدری و قبرستان سازی ، مثل سوریه ، دوباره برای راندن داعش بر گردند و سریال علی بابا و چهل دزد را تکمیل کنن .
مردم دنیا با گذشت هر روز ، دست به ایجاد سیستم های مدرن و انسانی می زنند ، اما بد بختانه که امریکا و متحدینش برای ما امارت ۱۴۰۰ سال قبل را تدارک می بیند .
کریمی استالفی

منبع : ناله های تلخ |انتطار مرگ
برچسب ها : طالبان ,مردم ,داعش ,شوند ,طالب